3000 кілограмів здали лісівники Берегівського лісового господарства для перевірки якості

Інформація щодо видачі спецдозволів (лісорубних квитків)
17 Жовтня, 2017
Вітаємо з Днем народження!
26 Жовтня, 2017
Показати всі

3000 кілограмів здали лісівники Берегівського лісового господарства для перевірки якості

Працівники державної лісової охорони ДП «Берегівське ЛГ» за жовтень 2017 року здали на перевірку 3000 кілограмів жолудів дуба черещатого та звичайного для перевірки якості насіння. І це тільки перша партія.

Жолуді перевірятимуть на посівні якості, на зараженість хворобами і ушкодженість шкідниками. Опісля перевірки, відсортовані жолуді повернуться в лісництва, де перед закладанням на зимове зберігання їх просушують в добре провітрюваних продезінфікованих приміщеннях або під навісом шаром 10-15 см і зберігають на тому ж місці.

Лісівники Берегівського держлісгоспу розповідають, що просушування закінчують тоді, коли з жолудя перестає виступати волога. При просушування жолуді обережно ворушать дерев’яними лопатами, оббитими повстю. На зберігання жолуді закладають з настанням стійких заморозків (мінус 1-3 ° С) після перевірки їх якості при вологості не нижче 55-60%, чистоті понад 97% і доброякісності не менше 75%. Великі партії жолудів зберігають в траншеях, на поверхні землі в лісі, в холодильниках, а невеликі партії можна зберігати в проточній воді.

У траншеях жолуді зберігають на піднесених сухих місцях шарами (2-3 см), що чергуються з піском або ґрунтом (3-5 см), а приповерхневих шар піску доводять до 30 см. Зверху над траншеєю насипають земляний горбок (до 0,5 м) , який перекриває краї її з кожного боку на 0,5 м. Для кращого збереження жолудів лісівники запропонували дно і стінки траншеї заздалегідь зволожувати, а шари жолудів і піску при заповненні злегка змочувати водою з лійки. Залежно від кліматичних умов і промерзання ґрунту глибина траншей може становити 1,3-1,7 м при ширині 1 м. У траншеї через кожні 2 м ставлять дерев’яні або металеві трубки, в які для визначення температури періодично поміщають термометри. У перші 10-15 днів температура в траншеї повинна підтримуватися в межах 3-10 ° С, а в зимовий період – від мінус 2 ° С до 3 ° С. При зниженні температури нижче допустимої траншеї утеплюють соломою або листям, покриваючи зверху снігом. При підвищенні температури шар ґрунту над траншеєю зменшують.

У районах зі стійким сніговим покривом ефективно зберігання жолудів під снігом. Жолуді укладають шарами 10-15 см з розрахунку 100 кг на 1 м² на очищений майданчик в захищеному від вітру місці, чергуючи їх з шарами ущільненого снігу товщиною 20 см. В цьому випадку жолуді закладають на зберігання при температурі не нижче мінус 3 ° С. Верхній шар снігу доводять до метрової товщини і покривають листям шаром не менше 30-50 см.

Прогнози очікуваного врожаю жолудів в Закарпатській області уже виправдовуються, тому насіння жолудів хорошої якості будуть заготовлені в достатній кількості, тобто 5 тонн.