Берегівські лісівники посадили нові ліси

Лісівники Берегівщини просять не смітити в лісах
2 Квітня, 2021
Про це має знати кожен!
12 Квітня, 2021
Показати всі

Берегівські лісівники посадили нові ліси

Швидких темпів набирає весняна посадка лісу на Берегівнщині, адже снігову негоду, яка ще не так давно почувалася повноправною господинею на землях нашого краю, змінила запізніла й дуже тепла весна. Отож, лісівникам немає часу зволікати, тож використовують вони довгі погодні дні, аби вчасно впоратися з короткотерміновою весняною посадкою лісу. Адже волога у ґрунті буде не довго, а для гарної приживлюваності нової зміни лісу її потрібно посадити у вологу землю.
Масштабною була посадка лісу у суботу, 10 квітня, – зазначає директор Берегівського держлісгоспу Богдан Шойного. – Відбулась вона у всіх лісництвах, підпорядкованих лісгоспу. Саме учора лісівничі родини, представники влади, духовенства, преса, військові та небайдужі до екології громадяни, згуртувалися і разом висадили 5000 саджанців породи дуб, черешня, смерека та сосна.
Ліс – найкращий санітар і атмосфери. На місцях, де відбулось залісення була проведена лісозаготівля, однак для відновлення балансу, на місці пнів учора з’явилися маленькі деревцята, які з роками стануть “фабрикою” кисню.
До речі, сучасна індустрія, транспорт, енергетика сьогодні поглинають в 15 разів більше, ніж усе живе на землі, адже у середньому один гектар деревостою виділяє за рік чотири тонни кисню, а поглинає п’ять тонн вуглецю! Для багатьох це взагалі було відкриття – як садити лісове дерево, наскільки важлива це робота для покращення навколишнього середовища. Одна справа, коли ти розумієш це теоретично, й зовсім інша, коли людина власноруч саджає дерева, які через десятиліття стануть справжнім лісом.
Також на цій ділянці учасники акції висадили цифру 30 із саджанців породи сосни та смереки. Вона символізує 30-ту річницю незалежності України. Але робота лісівників на цьому не завершується і вартові лісових масивів будуть доглядати за молодим лісом. Адже висадка дерев у ґрунт – це велика робота на роки.