Бережіть ліс від пожеж!

ДП «Берегівське ЛГ» отримало міжнародний сертифікат FSC
14 Березня, 2017
Весняна посадка лісових культур
17 Березня, 2017
Показати всі

Бережіть ліс від пожеж!

Маленький сірник може спровокувати велику біду

         Відколи зійде сніг і настане суха погода й аж до самої осені в лісах ДП «Берегівський лісгосп» у тому числі, настає пожежонебезпечний період. На жаль, у більшості випадків саме людський фактор стає головною причиною виникнення лісових пожеж. Зокрема, спалювання сухої трави, необережне поводження з вогнем  у лісі часто призводить до непередбачуваних наслідків, навіть до катастрофи.

З метою недопущення пожеж лісова охорона держлісгоспу провела відповідні протипожежні заходи. Найперше на тих лісових площах, які є небезпечними у пожежному відношенні, закріплено сторожів, завдання яких — вчасно попереджати про виникнення вогню.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність за ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне засобою накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів ( від 17 до 51 гривні) і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів ( від 17 до 170 гривень).

Отже, штрафуватимуть за такі порушення: розведення в лісі протягом пожежонебезпечного періоду багать, заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів, паління, кидання в лісі непогашених сірників, недопалків (окрім місць, які обладнані для цієї мети), випалювання сухої трави та інших рослинних решток на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу. У цьому ж переліку — звалювання та спалювання в лісових насадженнях сміття, будівельних залишків, побутових і легкозаймистих відходів тощо.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьох до десяти неподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 до 170 гривень) і на посадових осіб — від семи до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів (від 119 до 340 гривень).

Шановні краяни! Дбаймо про ліси та обачливо й відповідально поводьмося в них, адже нам жити на цій землі, тож необхідно залишити її неспотвореною і придатною для проживання наших нащадків.

АДМІНІСТРАЦІЯ   ДП «БЕРЕГІВСЬКЕ ЛГ»