ДОГЛЯД ЗА МОЛОДИМИ ЛІСАМИ – ЗАВДАННЯ №1 ДЛЯ БЕРЕГІВСЬКИХ ЛІСІВНИКІВ

Берегівське лісове господарство взяло участь у Міжнародному інвестиційному форумі «Bereg-Ugocha 2021»
5 Липня, 2021
Лісівників очікують важливі зміни законодавства
16 Липня, 2021
Показати всі

ДОГЛЯД ЗА МОЛОДИМИ ЛІСАМИ – ЗАВДАННЯ №1 ДЛЯ БЕРЕГІВСЬКИХ ЛІСІВНИКІВ

Обов’язковою вимогою для створення якісних, високопродуктивних лісових насаджень – є своєчасний догляд за лісовими культурами. Мало лише посадити ліс, впродовж багатьох років лісівники дбають про молоді насадження, знищуючи бур’яни, трав’янисту рослинність та поросль малоцінних порід створюють сприятливі умови для їхнього росту та розвитку.
Директор Берегівського лісового господарства Богдан Шойного знає, що вирощування лісових насаджень з насінини до дорослого лісу – справа клопітка та довготривала. Наприклад, вік стиглості дуба звичайного, який є головною лісоутворюючою породою на Берегівщині, становить сто років. Щоб наші нащадки мали високопродуктивний ліс, лісівники використовують науково обґрунтовані технології, враховують кліматичні зміни та приділяють увагу кожному етапу вирощування насаджень. У перші роки майбутній ліс найбільше потребує професійних рук лісівників.
У перші роки лісові культури вимагають найбільше клопоту. Так, у перший рік проводять 3 механізовані та 2-3 ручних догляди за лісовими культурами, а у наступні роки їхня кількість поступово зменшується. Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід, сприяння інтенсивнішому росту лісових культур. Вимагають лісові культури ручних та механізованих доглядів до 4-5 років. Приблизно після цього віку ділянки лісових культур переводять у покриту лісом площу.
Але на цьому шлях від жолудя до могутнього дуба, що триває ціле століття, не закінчуються. Щоб наступні покоління мали високопродуктивні ліси, працівники лісового господарства вже сьогодні вкладають щоденно свою працю, професійні знання, багаторічний досвід та значні матеріальні ресурси.
Продовження розповіді про те, як лісівники вирощують берегівські діброви, буде далі. Ось так проводиться догляд в Берегівському лісгоспі