Дрова недешеві, а дошка з відходів – ще дорожча

Громадська рада при Держлісагентстві звернулась до Прем’єр-міністра України
2 Жовтня, 2019
Лісорубні квитки
23 Жовтня, 2019
Показати всі

Дрова недешеві, а дошка з відходів – ще дорожча

Ремонт Кідьошського лісництва, яке належить Берегівському держлісгоспу, успішно завершений ще до настання осінніх холодів.

За словами директора підприємства Богдана Шойного, котрий постійно опікується поліпшенням умов праці робітників і всього персоналу, – оновлено насамперед побутову кімнату для водіїв. Отже, тепер тут діє сучасна душова з усім необхідним (на знімку). Подбали і про те, аби належним був порядок у підсобних приміщеннях, охайним став склад, де окремо зберігатимуть насіння дерев та запчастини. “Омолодили” й гараж для всієї техніки. Діє мийка для автомобілів і тракторів. А ще подбали про місце стоянки пожежного автомобіля і пожежну водойму. І це було обов’язковою умовою, яку ставило перед майстрами керівництво лісгоспу. Адже поруч колють і складують дрова. Тому протипожежна безпека – на чільному місці.

– У лісництві, – розповідає провідний інженер із заготівлі Михайло Буркало, – постійно зберігається стратегічний, так би мовити, запас дров – двісті кубометрів. Адже не кожна зима лагідна. Тому ми ними й запасаємося.

До речі, колоті дрова на експорт лісгосп відпускає по 2100 гривень. Дрова у клітках, готові, поколоті, юридичним особам продають по 1860 гривень, без ящика – 1680; а населенню (в тих-таки ящиках) – по 1658 гривень, без ящика – 1540,80.

Сьогодні-завтра ось-ось забезпечать дровами практично всіх жителів, хто хоче придбати це традиційне паливо. Бюджетним установам Берегового і району плани поставок виконано.

Уже з наступного року у Кідьоші директор лісгоспу Б. Шойного планує поставити устаткування, аби переробляти й ту низькоякісну несортову дубову деревину, яку відбирають у дрова і відрізки якої довжиною метр п’ять – метр десять сантиметрів. З таких коротких, власне, відходів виготовлятимуть дошку для підлоги. На таку продукцію є доволі чималий попит і її будуть продавати, зокрема, населенню.

Отже, все повинно приносити прибуток. Такий тут ґаздівський підхід. Тому й цілком закономірно, що Берегівський лісгосп нещодавно відзначено престижною національною нагородою “1000 кращих молодих підприємств України”.