Фоторепортаж з відкриття Меморіалу Малого державного Гербу України

Лісівники Берегівщини отримали нагороди
2 Вересня, 2019
У лісах Берегівщини запустили challenge
12 Вересня, 2019
Показати всі

Фоторепортаж з відкриття Меморіалу Малого державного Гербу України

Сьогодні, 2 вересня, у Берегівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 (вул. Ессе Томаша, 1) відбулося урочисте відкриття меморіального знаку Малого Державного Герба України.

Тризуб вперше на Закарпатті прикрасив фасад школи. Тризуб є одним із головних атрибутів незалежної Української держави, поруч із синьо-жовтим прапором та гімном.

За словами директора ДП «Берегівське ЛГ» Богдана Шойного, під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х. Тризуб – більше ніж Державний герб України. Він завжди виступав мірилом ідентифікації української нації, «в усі часи слугував символом боротьби нашого народу за свою свободу та незалежність. Тож від сьогодні ми маємо памятати свою історію і передавати її з покоління в покоління».

Тризуб у 1918 році, обрали Державним Гербом УНР, і він став одним із перших державних символів, які об’єднали націю. Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.

19 лютого 1992 року Верховна рада України ухвалила постанову «Про Державний герб України», якою затвердила Тризуб Малим Державним гербом України.