#Ліс #Берегівщини кличе на допомогу та вимагає догляду

Лісорубні квитки (ордера) або лісові квитки по ДП “Берегівське ЛГ” від 11.06.18
Липень 6, 2018
Лісорубні квитки (ордера) по ДП “Берегівське ЛГ” від 04.07.18
Липень 9, 2018
Показати всі

#Ліс #Берегівщини кличе на допомогу та вимагає догляду

Квітень-травень для #лісівників – гаряча пора. У цей період вони активно займаються лісовідновленням 🌱🎋🌳на ділянках, де раніше велася заготівля лісу. А вже з початком літа частина лісівників відправляється у «лісові ясла». Саме у них з маленького насіння виростають майбутні могутні дерева. Є такі й такі ясла й Берегівському держлісгоспі.

Директор ДП «Берегівське ЛГ» Богдан Шойного розповідає:

«Розсадники неспроста називають лісовими яслами – тут вирощують майбутні ліси. Розсадник – спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів, створення захисних лісових насаджень і плодових садів. Певну частку саджанців та сіянців #лісівники Берегівщини передають у школи та заклади соціальної сфери, а більшу – використовують для заліснення площ, де раніше велася лісозаготівля.

На території лісгоспу влаштовані один постійний лісовий розсадник загальною площею 2,2 га, та два тимчасові лісові розсадники, в яких вирощують понад 20 видів дерев і чагарників. Однак ставку лісівники Берегівщини роблять на вирощування дуба черещатого та дуба червоного. Адже ці велетні ростуть не десятиліття, а століття, і через півтисячі років харизматичні дуби будуть так само прикрашати наші ліси, як і через 10 років після своєї посадки.

Наразі берегівські лісівники роблять догляд за культурами – прополюють дуби від бур’яну, щоб вони швидше росли і були рівними та міцними. Також молоденькі дуби потребуть регулярного поливу та розрихлювання грунту, щоб у землю поступав кисень і було менше бур’яну. Регулярно потрібно робити мульчування.
Адже посадивши жолудь в грунт, справа ще не закінчується. Лісівники стверджують, що ліс без допомоги людини не виросте – йому потрібен догляд.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ