Ліс – чудове місце для відпочинку – стверджують лісівники Берегівщини

Вшанували кращих. Зустріч у коледжі (ВІДЕО)
28 Травня, 2021
Берегівські лісівники подарували юним лісівникам екскурсію
28 Травня, 2021
Показати всі

Ліс – чудове місце для відпочинку – стверджують лісівники Берегівщини

Однією з важливих проблем у процесі формування життєвого середовища людини є організація відпочинку. У теперішньому світі відпочинок, рекреація, туризм є найвищою соціальною цінністю.
Сучасне життя мешканців неможливо уявити без періодичного відпочинку на природі, що обумовлено необхідністю відновлення фізичних і духовних сил, які неминуче втрачаються внаслідок інтенсивної праці і впливу особливостей життя у великому місті. Подорожі на курорти України та інших країн вирішують дане завдання.
Територія лісових насаджень ДП «Берегівський лісгосп» розміщена на кордоні України з Угорщиною та навколо міста Берегова. Відтак спорудження рекреаційних пунктів – один із пріоритетів в роботі місцевих лісівників.
Зазвичай рекреаційні пункти розміщуються в найбільш відвідуваних місцевими жителями ділянках лісу, або ж, найчастіше, вздовж автомагістралей для перепочинку подорожуючих.
Традиційно їх пропускна спроможність – від 10 до 40 осіб. Але є й альтанки до 6 осіб.
Створюючи зони відпочинку, лісівники Берегівського держлісгоспу продумують всі дрібниці. Тож зазвичай в таких місцях зведені ошатні альтанки, дерев’яні накриття, столи зі зручними лавками та смітники. Камінні мангали та спеціально облаштовані місця для розведення вогню забезпечують не поширення найбільшого ворога лісу в зелені насадження.
Розглядаючи рекреаційне лісокористування, необхідно усвідомити, що це складне, багатобічне явище, яке полягає у двохсторонньому зв’язку: впливу лісу на відпочиваючих і відпочиваючих на ліс. Взаємовідносини між лісом і людиною здійснюються за принципом негативного зворотного зв’язку. Якщо ліс позитивно впливає на людину, на відновлення її фізичних сил, на поліпшення самопочуття і підвищення працездатності, то людина негативно впливає на ліс, зумовлюючи різні види навантажень.
Традиційний відпочинок на природі, у більшості людей, передбачає вільний та безкоштовний доступ до лісу як елементу рекреації. Проте, комплекс лісогосподарських заходів, який необхідно здійснювати в лісах для виконання ними відповідних рекреаційних функцій, а також будівництво і утримання в належному стані рекреаційних зон потребує значних фінансових та матеріальних витрат.
Тому, вкотре закликаємо бережливо ставитись до лісу, а також поважати працю лісівників.