Лісівників очікують важливі зміни законодавства

ДОГЛЯД ЗА МОЛОДИМИ ЛІСАМИ – ЗАВДАННЯ №1 ДЛЯ БЕРЕГІВСЬКИХ ЛІСІВНИКІВ
7 Липня, 2021
Лісівники Берегівщини наповнюють бюджет
23 Липня, 2021
Показати всі

Лісівників очікують важливі зміни законодавства

15 липня Верховною Радою прийнятий у другому читанні закон №2351 (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу), яким, зокрема внесені суттєві зміни до закону «Про тваринний світ», що стосуються «сезону тиші».
За новим формулюванням у період з 1 квітня до 15 червня, забороняється «здійснення всіх видів рубок головного користування та всіх видів рубок формування і оздоровлення лісів на всіх лісових ділянках, що належать до відтворювальних ділянок відповідно до упорядкування мисливських угідь, високогірних лісів, приполонинних лісів, лісів у ярах, балках і річкових долинах, лісових ділянок на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, берегозахисних ділянок, лісових ділянок навколо витоків річок, уздовж межі з безлісною місцевістю, лісів у мокрих та сирих типах лісорослинних умов, у межах територій природно-заповідного фонду».
Отже, законодавча норма впорядкована, усунуті неузгодженості попереднього формулювання.
Але чи спростить це роботу лісівників, покаже час. Уже тепер необхідно визначати категорії лісових ділянок, де заборонено проводити рубки у «сезон тиші», щоб 1 квітня 2022 року не принесло чергових сюрпризів і порушень.
📌Законопроєкт №5650, прийнятий у першому читанні, визначає механізм збереження самосійних лісів із подальшим веденням лісового господарства на цих територіях. Це, безумовно, приємна новина.
📌Окрім того, законопроєктом вносяться зміни до багатьох статей Лісового і Земельного кодексів, законів, пов’язаних із природоохоронною діяльністю та земельними відносинами.
Зокрема, передбачається, що для усіх лісокористувачів державної та комунальної форм власності право постійного користування підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування до здійснення державної реєстрації цього права – теж довгоочікувана норма.