ЛІСІВНИКИ БЕРЕГІВЩИНИ ОЧІКУЮТЬ НЕБУВАЛИЙ ВРОЖАЙ ЖОЛУДІВ

Охоронцям лісу до свята Незалежності – нові мотоцикли
3 Вересня, 2021
Щирі вітання з ювілеєм дорогого директора!
16 Вересня, 2021
Показати всі

ЛІСІВНИКИ БЕРЕГІВЩИНИ ОЧІКУЮТЬ НЕБУВАЛИЙ ВРОЖАЙ ЖОЛУДІВ

У берегівських лісівників розпочався особливий період – збір жолудів дуба звичайного – основної лісоутворюючої породи. Щорічно у лісовому господарстві створюють в середньому 35 гектарів лісових культур дуба звичайного. Якщо рахувати у кількості висаджених сіянців, то це – 170 тисяч штук. Сіянці лісівники вирощують у власних лісових розсадниках.
Цьогорічний сезон виявився врожайним на жолуді дуба звичайного, тому берегівські лісівники роблять запас, аби і наступні роки мати вдосталь посадкового матеріалу. Минулий рік був маловрожайним на жолуді. Цієї осені у ДП «Берегівське лісове господарство» планують зібрати 3650 кг тонн жолудя, а це близько 200 – 250тис сіянців.
Жолудь збирають у високо бонітетних дубових насадженнях та на постійних лісонасінних ділянках лісгоспу. Після збору жолудь відсортовують та перевіряють на якість, відправляючи їх у лабораторію, адже від якості зібраного насіння залежить процес відтворення біологічно стійкого, високопродуктивного та господарсько-цінного лісового насадження. Весь зібраний жолудь восени або навесні посіють у лісових розсадниках, де вже в наступному році він проросте. Тож зібрані восени жолуді стануть майбутніми дубами.