Лісівники Берегівщини розповіли нові деталі перевірки Державною екологічною інспекцією

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ “ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ”
1 Березня, 2020
Оцінка впливу на довкілля в лісовому господарстві відповідатиме міжнародним стандартам
3 Березня, 2020
Показати всі

Лісівники Берегівщини розповіли нові деталі перевірки Державною екологічною інспекцією

Сьогодні Державною екологічною інспекцією розповсюджено новину про те, що працівники цієї служби виявили численні порушення в ДП «Берегівське ЛГ».

Однак адміністрація лісгоспу не погоджується з такими висновками перевіряючих органів. Дана історія має деякі аспекти, про які не було зазначено в офіційному прес-релізі. По-перше, перед перевіркою була створена спеціальна комісія з працівників держлісгоспу, Державної екологічної інспекції, Берегівської РДА, ДСНС. Кожна з ділянок була попередньо обстежена. Порушення, про згідно яких представники Державное екологічної інспекції наразі вимагають анулювати лісорубний квиток самі ж давали дозвіл на рубку та видачу того ж лісорубного квитка.

Як вбачається з наданих до перевірки документів , лісорубний квиток серії ЗА ЛРК №008926 від 06.02.2020 р на проведення рубки, не повязаної з веденням лісового господарства – рубки небезпечних дерев, виданий постійним лісокористувачем – ДП «Бергівський лісгосп» на підставі розпорядження голови Берегівської РДА від 23.01.20р.№21) та актів обстежень від 04.02.20 р та від 05.02.2020р

Далі мова йде про саму ділянку. Так згідно вищезазначеного розпорядження, для виявлення та ліквідації небезпечно-аварійних дерев, які несуть загрозу дворогосподарствам у с.Яноші по вул. Головна, які межують з держлісфондом ДП «Берегівський лсгосп», вирішено створити комісію у складі першого заступника голови Берегівської РДА Матій В.О (голова комісії), провідного інженера з лісокористування ДП» Берегівський лісгосп» Бухало І.А , головного спеціаліста віддулу раціонального природокористування Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Василюк В.Г (вподальшому згідно листа Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА №204/0201 від 03.02. 2020р. замінено на заступника начальника відділу регулювання природокористування та розвитку заповідної справи Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Томенчука Д.Є), депутата Яношівської сільської ради Берегівського району Гоздог Р.С, головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та інфаструктури Берегівської РДА Дуридівка Є.Є., провести відповідні обстеження та скласти акт .

Підставою для видачі розпорядження стали численні звернення мешканців дворогосподарств, розташованих у с.Яноші , по вул. Головна , які межують з держлісфондом ДП « Берегівський лісгосп».

Лісорубний квиток на даний вид рубки не пов’язаний із веденням лісового господарства. Окрім того, на 17 дерев, було нараховано 160,0 тис.грн. , з яких 5 приземлені пні, які занизив сам місцевий мешканець, про що написав у поясненні. Однак його представники перевіряючої служби не взяли до уваги. По даному порушенню матеріали передані до суду. 40 самовільно зрубаних дерев, на які нараховано близько
200,0 тис.грн. знаходиться в межах с.Варі. На тій ділянці працівниками державної лісової охорони була виявлена незаконна порубка дерев місцевими мешканціями і про даний факт матеріали передано до правоохоронних органів.

Лісівники Берегівщини розповіли нові деталі перевірки Державною екологічною інспекцією Сьогодні Державною екологічною…

Posted by ДП «Берегівське лісове господарство» on Friday, February 28, 2020