Лісівники ДП «Берегівське ЛГ» відправили насіння на перевірку якості

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі
19 Листопада, 2021
Лісівники Берегівщини долучились до тренінгу з лісової сертифікації
23 Листопада, 2021
Показати всі

Лісівники ДП «Берегівське ЛГ» відправили насіння на перевірку якості

Працівники державної лісової охорони ДП «Берегівське ЛГ» за жовтень-листопад 2021 року здали на перевірку 6291 кілограм насіння для перевірки якості.
Насіння дуба звичайного, каштану їстівного, горіху грецького, ясеня, та клена відпавили на перевірку на посівні якості, на зараженість хворобами і ушкодженість шкідниками.
Директор Берегівського держлісгоспу Богдана Шойного розповідає, що Держлісагентство, Закарпатське ОУЛМГ та, відповідно, Берегівський лісгосп приділяють особливу увагу відтворенню лісових ресурсів. Для того аби виростити могутній ліс, в першу чергу необхідно зібрати якісне насіння – основу лісу.
Нинішній рік виявився врожайним на жолуді дуба звичайного та інших листяних порід, тому лісівники роблять запас, аби і наступні роки мати вдосталь посадкового матеріалу. Все зібране насіння обов’язково підлягає перевірці і вже з паспортами класу якості повернеться на лісництва. Далі у разі висівання жолудів восени буде проведений комплекс необхідних заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні. Згодом – уже сіянці дуба – потребують своєчасного захисту від бур’янів. Пізніше вирощеними у лісових розсадниках сіянцями заліснюватимуть зруби, або доповнюватимуть раніше створені лісові культури.
Кажуть, що в лісі важлива кожна рослина: від найдрібнішої до найбільшої. Однак серед усіх лісових порід на Берегівщині особливе місце займає дуб. За цілющими властивостями та якістю деревини він не має собі рівних у Європі. За теплу пору року він випаровує понад 100 тонн води, що в 225 разів більше його власної ваги. Його корінь проникає на 12-15, а іноді й до 22 м углиб, має надзвичайно розвинуте бокове і якірне коріння. Дуб володіє надзвичайною потужністю і силою, нерідко є велетнем-довгожителем, в народі старий дуб став символом мудрості і знань, деревина його міцна та цінна. Саме тому розведенню цієї породи тамтешні лісівники надають такого великого значення.