Ліси належать не Кабміну, а народу, – звернення народних депутатів

Президент доручив розробити заходи із розвитку лісового господарства та збереження об’єктів заповідного фонду України
22 Листопада, 2017
ПРОФСПІЛКА ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ ЗАКЛИКАЛА НЕ ДОПУСТИТИ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО ПІДПРИЄМСТВА-МОНОПОЛІСТА
23 Листопада, 2017
Показати всі

Ліси належать не Кабміну, а народу, – звернення народних депутатів

Hainich National park ancient beech forest

Народні депутати-свободівці звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та до Президента України Петра Порошенка з вимогою не підписувати Стратегію сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.

Про це інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«Сьогодні відбувається абсолютне безвладдя в такій важливій галузі, як лісове господарство – досі не призначено керівника та першого заступника Держлісагентства. Кабмін під час засідання 15 листопада затвердив фактично невідомий варіант Стратегії розвитку галузі. Окремі положення цього документа викликають застереження – незважаючи на рішення щодо продажу лісів через електронні торги та курс на децентралізацію, уряд ухвалив прямо протилежне рішення. Нова стратегія управління лісами передбачає створення окремої структури з корпоративними правами – не то державної, не то приватної, яка буде підпорядковуватися Кабміну. На разі взагалі є сумніви щодо того, чи сприятиме цей документ розвитку лісової галузі, чи просто це черговий «дерибан» залишків наших лісів», – зазначив народний депутат-свободівець Михайло Головко.

Як наголошує парламентар, фахівці лісової галузі стверджують, що все це може мати для лісової галузі згубні наслідки – як економічні, так і соціальні.

«У період реорганізації системи лісового господарства санітарно-оздоровчих заходів просто нікому буде вживати, а зараз стан самих лісів є надзвичайно катастрофічним. Якщо обрати такий підхід розвитку галузі, то скоро всі дерева буде винищено, що може закінчитися екологічною лихом. Тому ми, народні депутати-свободівці, звертаємося і до Прем’єр-міністра, і до Президента України з вимогою не підписувати цю Стратегію та обговорити з фахівцями лісової галузі, враховуючи іноземний досвід, розвиток лісової галузі, а не черговий раз намагатися роздерибанити надра», – наголосив Михайло Головко.