Масштабне свято: Закарпатському ОУЛМГ – 25!!!!

BEREG FEST 2017
13 Вересня, 2017
З професійним святом вітали працівників лісового господарства
18 Вересня, 2017
Показати всі

Масштабне свято: Закарпатському ОУЛМГ – 25!!!!

Жителі Закарпаття прекрасно знають, що такий багатий і красивий ліс в їх області – заслуга не тільки природи. За цим стоїть довга й кропітка праця місцевих лісівників – працівників Закарпатського ОУЛМГ та підпорядкованих лісгоспів. 17 вересня лісівники святкують своє професійне свято, однак цього року Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства виповнюється 25 років! І цілий тиждень в лісгоспах не вщухають телефони і приходить поштарка з вітальними листівками – лісівники приймають вітання. Сьогодні, 16 вересня, в Боздоському парку відбулися урочистості з нагоди професійого свята людей, які віддано працюють на благо збереження флори і фауни!

Працівників та ветеранів лісової галузі краю вітали зі святом та нагороджували голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керуючий справами виконавчого комітету Закарпатської облради Юрій Гузинець, ну і звісно головний лісівник управління Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.

Із 1992 року у Закарпатті функціонує Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства, яке в 1995 році підпорядкувало собі лісогосподарські підприємства. Саме з цих часів починається новий часопис ведення лісового господарства Закарпаття і роботи лісівників. Першим начальником був Микола Бігун, а першою працівницею, яка була влаштована на роботу – прекрасна Вікторія Лавринович!

У свій час начальниками були – Федурця Іван ЮрієвичЛедней Василь Іванович, Цубера Василь Іванович, Мурга Валерій Іванови, Фізик Ігор Васильович, Липчей Михайло Степанович.

У нинішнього начальника Закарпатського обллісомисливсгоспу Валерія Мурги багаторічний трудовий шлях в лісовому господарстві й починався він із посади майстра лісу, помічника лісничого, а потім лісничого Буштинського ДЛГ. Тепер він головний лісівник, вдруге начальник ЗОУЛМГ і за ці роки твердо переконався в тому, що запорука довголіття і успішності лісгоспу – це професійні, віддані своїй справі люди.

– Дуже радий, що зустрічаю це свято з такою командою лісівників, бухгалтерів, економістів і вартових лісу. Нехай я десь можу здатися занадто суворим, але я прихильник того, щоб працівники лісової галузі були універсальними фахівцями. У нас не ділять обов’язки, працівники готові замінити один одного, а не бути спостерігачами. Разом ми працюємо над вдосконаленням лісової галузі, виїжджаємо на посадки лісу, один одному допомагаємо, – відзначив Валерій Іванович.

Ліс росте, лісівники невтомно трудяться над створенням лісових угідь Закарпаття. Хоча по лісовим вимірюванням 25 років – це не багато, адже ліс росте по 100 років і більше, однак сьогодні облуправління динамічно розвивається, гідно виконує всі покладені на нього завдання і цьому колективу з 47 чоловік допомагають й лісівники області. Відтворення, охорона і захист лісів, промислова діяльність, мисливське господарство – основні напрямки, і по кожному з них – стійка позитивна динаміка.

У обллісомисливгоспі склався професійний і згуртований колектив, в якому – сплав молодості та досвіду. Люди приходять сюди усвідомлено і трудяться десятками років.

«Коли я чую, як шумить молодий ліс, посаджений моїми руками, я розумію, що живу не дарма», – до слів Надії Юріївни Зварич, безперечно, приєднається кожен працівник лісового господарства. Понад десять років тому вона прийшла в лісгосп молодим фахівцем. Робота сподобалася, залишився, всі ці роки працює відповідально і з душею. Тому по праву разом із чоловіком Володимиром Івановичем вважаються одними з кращих, і вже багато років працівників лісового відділу вищого класу.

Прокладання лісових доріг, охорона лісів від незаконних рубок і збільшення площі лісів – це пріоритетні напрямки роботи ЗОУЛМГ, адже ефективне ведення лісового господарства, реалізація біоенергетичного потенціалу українських лісів, широке використання природозберігаючих технологій у лісокористуванні неможливі без розвитку лісової інфраструктури. Сьогодні робота лісівника повертає авторитет і є високооплачуваною, цікавою та престижною, шкільні лісівництва розвиваються, а це значить, що кількість лісівників зростатиме, а лісовими угіддями буде кому опікуватися, примножувати їх. Лісівники та лісова охорона – постійно на варті Закарпатських лісових кордонів!