Науковці досліджують ліси Закарпаття

До уваги переробників деревини та експортерів! Розроблені норми виходу деревини згідно нових ДСТУ.
25 Червня, 2019
Лісівники Закарпаття звернулися до Президента України та Генпрокурора
7 Липня, 2019
Показати всі

Науковці досліджують ліси Закарпаття

Цими днями на території державних лісогосподарських підприємств, підпорядкованих Закарпатському обласному управління лісового та мисливського господарства працювала наукова експедиція. Основна мета – проведення досліджень на хвороби лісу. 

В складі науковців: канд. с.-г. наук Володимир Крамарець та канд. біологічних наук Ірина Мацях з ННІ лісового та садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України (м. Львів); Ivan Milenković та Dr. Tamara Corcobado Sanchez з дослідницького центру фітофтори Університету Менделя (м. Брно, Чехія) http://www.phytophthora.org/.

В організації роботи експедиції значну допомогу надали спеціалісти з Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист». Учасники експедиції відзначають активне сприяння їх роботі з боку працівників державних підприємств «Свалявське ЛГ», «Мукачівське ЛГ», «Берегівське ЛГ», «Виноградівське ЛГ».

У ході обстеження насаджень відібрано зразки для визначення видового складу патогенів з роду Phytophthora. Види цього роду призводять до масових пошкоджень лісів на різних континентах. На території України достовірна інформація про поширення цих патогенів та їх вплив на стан насаджень на даний час відсутня. Залучення сучасних методів досліджень (зокрема генетичних) дасть змогу виявити загрози лісостанам та розробити методи з покращення біологічної стійкості лісів.