Понад 24 мільйони гривень сплатили лісівники Берегівщини до бюджету України

Військові та ГО «ПОБРАТИМИ» працюють поруч вже три роки
20 Лютого, 2020
У Берегівському лісгоспі дбають про своїх працівників згідно зі всім нормам з охорони безпеки праці на виробництві
25 Лютого, 2020
Показати всі

Понад 24 мільйони гривень сплатили лісівники Берегівщини до бюджету України

Загальна площа лісового фонду, наданого підприємству у постійне користування, сягає 9,042 га. Корінними рослинними формаціями вважаються дубові ліси з домішкою у складі граба, ясена, липи та інших порід. У заплавних дубових лісах зрідка трапляється вільха, ясен, тополя або формуються чисті дубняки. Стиглість дуба залежить від його походження. Якщо брати лісові насадження у лісфонді Берегівщині, то це переважно дуби 110-130 річного віку стиглості .

Якщо взяти 9000 гектарів і поділити на 130 років, то виходить 69,2 суцільних рубок, щоб замкнути цикл вирощування лісу.

Вирубка суцільних зрубів на сьогоднішній день у лісових масивах в середньому 31-32 гектари. Варто наголосити, що дуб звичайний неможливо виростити без доглядів. Важливою у роботі берегівських лісівників є співпраця з кафедрою лісівництва Ужгородського національного університету, вченими з Шотландії, Угорщини.

Для підвищення біологічної стійкості та продуктивності насаджень берегівські лісівники під керівництвом науковців Закарпатського відділення Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва, в.о. директора НПП «Зачарований край» Василя Феннича й доцента кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Фелікса Гербута проводять постійну науково-дослідну роботу. Розроблено теоретичні основи й методи створення та вирощування високопродуктивних дубових насаджень.

Створення нових лісів – особливий вид людської діяльності. Адже людина проєктує і закладає складний природний біокомплекс, з однієї сторони. З другої, це – податки, господарська діяльність. Від усіх видів рубок Берегівський лісгосп тільки за 2019 сплатив до бюджету України понад 24 мільйони гривень. Для охорони на проведення різних робіт використано 18 мільйонів гривень, ще 1,1 мільйона направлено на ремонт будівель та будівництва лісових доріг. А тут помилок не можна робити, бо на карту поставлено все: чималі кошти, земля, багаторічний плановий догляд… І ефективність цього господарювання напряму залежить від рівня теоретичної, наукової, практичної підготовки спеціалістів.