Сезон тиші і особливості виконання робіт у лісі

Лісорубні квитки
2 Квітня, 2021
Лісівники Берегівщини просять не смітити в лісах
2 Квітня, 2021
Показати всі

Сезон тиші і особливості виконання робіт у лісі

Згідно Закону України «Про тваринний світ» (стаття 39) з 1 квітня по 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою запроваджується сезон тиші.
Сезон тиші – це природоохоронний захід, який впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, і саме в цей час лісові мешканці потребують особливої уваги, піклування і охорони.
Метою заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.
Протягом цього періоду забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, зокрема стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.
Наголошуємо, за невиконання вимог Закону, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зберігаймо довкілля, охороняймо природу, та не турбуймо диких тварин у період їхнього розмноження, адже бережливе ставлення до природи є нашою спільною справою, обов’язок кожного громадянина і запорукою сталого розвитку нашого краю!