В Берегові дітлахам урочисто вручили ексклюзивні годівнички

Держлісагентство у зв’язку з погодними умовами надало термінове доручення посилити біотехнічні заходи для диких тварин
21 Грудня, 2017
Святкуй легально! Стрічка, яка підтверджує легальність ялинки коштує всього 63 копійки!
22 Грудня, 2017
Показати всі

В Берегові дітлахам урочисто вручили ексклюзивні годівнички

Новий рік не за горами і холода – серйозне випробування для пернатих птахів. На підтримку зимуючих птахів Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства лісівниками було організовано акцію «Кожному птаху – годівниця та домівка у Закарпатській столиці». Однак в Ужгороді акція не зупинилася і продовжилася на теренах Іршавського, Виноградівського, Рахівського районах і, Берегівщині. Так сьогодні на святкових урочистостях перед Новим роком були презентовані ексклюзивні пташині столові малечі Яношівської та Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів і великоберезівського та яношівського дошкільних закладів.
Дерев’яні та розписані екологічно чистими фарбами, – ці годівниці для птахів – справжні витвори мистецтва, розписані художницею Наталією Хухрою. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх відповідним кормом. Пташина акція – це лише частина комплексу заходів на захист зимуючих птахів, які завершаться в квітні екологічним святом, яке присвячене Міжнародному дню птахів.
Як створити справжню дерев’яну годівницю, учням розказали працівники Берегівського держлісгоспу.
«Годівниця повинна мати дах, бажано пологий, щоб з нього опади могли вилучатися для того, обов’язково повинні бути бортики на годівниці, щоб корм не зносився вітром. Краще робити годівниці невеликих розмірів, тому що наше завдання підгодовувати саме маленьких пташок – синичок і горобців. Сороки та ворони в це число не входять, у них і так достатньо місць, де вони можуть підживитися взимку . Близько шкіл, біля будинків висить дуже багато годівниць. І радує те, що діти годують », – зазначила інженер по рекреаційному благоустрою Світлана Черничко
Подарунки лісівники вручили зі словами: «Тепер і у Вас відповідальність перед пернатими». Головне – по дорозі на обід не забути залишити ласощі в пташиній їдальні.
Регулярна підгодівля птахів у складний для них час допоможе популяціям диких птахів вижити й приступити до розмноження наступної весни. Зауважте, що у цьому словосполученні ключовим є слово «регулярна». Найгірше, що може статися в сувору зиму — це збої в підгодівлі або ж її припинення взагалі.
Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути несмаженим. Дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добути ядро зі шкаралупи, тому радимо дещо потовкти насіння. Крім того, годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи, хоча дятлів і повзиків за ним не побачиш. Ці люблять годуватися на підвішених годівничках. До корму можна підмішувати насіння маку в невеликій кількості. Ним люблять ласувати чижі й зеленяки. Для зимової підгодівлі дроздів, викладайте на сніг шматочки яблук і грушок.
Раціон птахів — це корм, збагачений вуглеводами та жирами. Саме ці речовини допоможуть поповнити життєво необхідні жирові запаси, такі важливі для виживання птахів у довгі, холодні ночі. За таким кормом не варто ходити далеко до супермаркету чи пташиного ринку, адже ідеальну поживу для птахів, із високим вмістом жиру, кожен знайде на своєму кухонному столі. Рештки від сала, кістковий мозок, залишки топленого жиру, крихти тістечок, печива тощо — усім цим можна сміливо ділитися з птахами взимку. Тільки пам’ятайте, щоб уникнути можливого поширення захворювань, не годуйте птахів сирими кістками чи м’ясом. І не забувайте також про те, що ці наїдки можуть приваблювати до годівничок котів.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ