Закарпаття: Запобігати пожежам у лісах нині надзвичайно важливо

Лісівники попереджають про пожежну небезпеку в лісі
26 Липня, 2021
Як доглядають за розсадниками у Берегівському лісгоспі
30 Липня, 2021
Показати всі

Закарпаття: Запобігати пожежам у лісах нині надзвичайно важливо

І якщо в гірській місцевості зелена трава, кущі й молоді саджанці аж до осені служать природною перепоною розповсюдженню вогню, то в низинних лісгоспах липнева і тим паче серпнева спека змушують лісівників бути особливо пильними. Адже на узліссях швидко висихають високі бур’яни й густа трава, яка обперізує кущі, терн і глід. А тому досить одного необачно кинутого численними туристами сірника – і вогонь може миттєво розповсюдитися лісом.

Аби чогось схожого не сталося, у Берегівському держлісгоспі традиційно вживають низку запобіжних заходів. “Проводимо рейди і водночас бесіди з місцевим населенням, проорюємо захисні смуги навколо лісових масивів, подаємо інформацію у газети і на сайти, перекриваємо шлагбаумами дороги, які ведуть до лісу, а ще – встановлено цілодобове чергування у лісництвах і конторі лісгоспу”, – розповідає провідний інженер з охорони і захисту лісу Берегівського лісового господарства Ярослав Пешпекі.

Також за наказом директора лісгоспу Богдана Шойного проводять спільні навчання і рейди з працівниками державної рятувальної служби, налагоджена чітка координація з сільськими добровільними пожежними дружинами. Тутешні умільці переобладнали й водовоз, який у разі займання зможе гасити пожежу не гірше за спецавтомобіль. Ним керує Степан Керестеші-Газда. До речі, завжди напоготові два бійці, котрі забезпечені вогнетривкими костюмами.

Одне слово, лісівники несуть, що називається, цілодобову протипожежну вахту. І таки завдяки цьому протягом останніх років тут не фіксувалося жодного великого займання і не завдано матеріальної шкоди господарству.

Лісоохоронці закликають любителів мандрувати і відпочивати в дубових гаях дотримуватися відповідних правил. І насамперед не курити в лісі й не викидати недопалки, не розкладати багаття, не давати дітям сірники, не викидати скляні пляшки, бо це може теж призвести до біди. І берегти зелене золото Карпат – це ж багатство наше і державне.

Василь НИТКА